Φιλική ήττα του ΠΑΣ Πρέβεζα από τον Παναγρινιακό (2-1)

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου ο Παναγρινιακός κέρδισε με 2 – 1 τον ΠΑΣ Πρέβεζα.

Το παιχνίδι ήταν διάρκειας 80 λεπτών, με το Βασίλη Ξανθόπουλο και τον Άγγελο Μπέκα να έχουν την ευκαιρία να δουν την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών τους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό όταν ο Ψηφής πάσαρε στο Βασιλόγιαννη και αυτός με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 13ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Λεόπουλος με πλασέ ισοφάρισε για την ομάδα της Πρέβεζας.

Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Καλοκαίρης έκανε τη σέντρα και ο Σπύρος Νούλας με κεφαλιά έδωσε νέο προβάδισμα στον Παναγρινιακό, με το 2 – 1 να παραμένει ως το τέλος.

Τον αγώνα παρακολούθησαν ο Πρόεδρος του Παναιτωλικού Μάκης Μπελεβώνης μαζί με τον τεχνικό διευθυντή των Ακαδημιών της ομάδας Πάνο Τάγκαλο.

ΠΑΣ Πρέβεζα(Άγγελος Μπέκας): Καραπιπέρης, Κώστας, Βραχνός, Ορφανός, Τσάτσος, Σακκάς, Λίτος, Φερεντίνος, Σίλβα, Κωσταμένας, Ντοματάς

Έπαιξαν και οι: Μαγκανάκης, Φυσέκης, Λεόπουλος, Κιόσγια

πηγή: websports.gr