Φιλική μοιρασιά με ΠΟΕ ο βελτιωμένος ΑΟ Τρίκαλα

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας έδωσε ο ΑΟ Τρίκαλα που αναδείχθηκε ισόπαλος με τον ΠΟ Ελασσόνας (1-1).
Οι κυανέρυθροι προηγήθηκαν με 0-1 με τον Αλεξίου στο 21′ για να ισοφαρίσει ο Κουκούλης στο 79′ στο τελικό 1-1.

Οι κυανέρυθροι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικοί και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες ενώ και στην επανάληψη με δημιουργό τον Τσιαφίτσα ο ΑΟΤ απείλησε αλλά δεν ήταν εύστοχος στην τελική προσπάθεια.

Το φιλμ του αγώνα
Διπλή καλή ευκαιρία για τον ΑΟΤ στο 12΄με τον Αλεξίου και τον Κουτσιανικούλη που απέκρουσε ο Γούπος.
Ακολούθησε στο 14΄νέα ευκαιρία με τον Γκοβίνα που και πάλι έβγαλε ο τερματοφύλακας.
Δυνατά και πιο επιθετικά ξεκίνησαν τα Τρίκαλα
0-1 στο 23΄ Ωραία ενέργεια από δεξιά με Σανδραβέλη και Κουτσιανικούλη, το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Γούπος και στην επαναφορά ο Αλεξίου σκόραρε. Το πρώτο γκολ του νεαρού με τη φανέλα του ΑΟΤ

Νέα ευκαιρία η ομάδα των Τρικάλων στο 26΄. Ο Σανδραβέλης σέντραρε από δεξιά και ο Γιάννης Κυρίτσης με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Νιάρος στο 35΄ πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα από κοντινή απόσταση.

Στην αντεπίθεση καλή στιγμή για την Ελασσόνα με τον Γκαμπέτα που αστόχησε

Στο 49΄καλή ευκαιρία τα Τρίκαλα. Ο Τσιαφίτσας έδωσε στον Νίντο αυτός το σουτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Νέα μεγάλη ευκαιρία ο ΑΟΤ στο 51΄. Μετά από ωραίο συνδυασμό η μπάλα έφτασε στον Νίντο που σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά αστόχησε.

Στο 55΄η Ελασσόνα καλή στιγμή με τον Γκαμπέτα ο οποίος αστόχησε από καλή θέση.

Σουτ του Κοντοθανάση στο 65΄ μπλόκαρε ο Μπουρούσης.

Ευκαιρία για τον ΑΟΤ στο 71΄αρχικά με τον Τσιαφίτσα και κατόπιν με τον Νικλητσιώτη η οποία τελικά χάθηκε.

Ισοφάρισε 1-1 η Ελασσόνα. Ο Αγρόδημος έχασε την μπάλα στην περιοχή και ο Κουκούλης στο 83΄ σκόραρε σε κενή εστία.

ΑΟΤ: Γρηγοριάδης-Σανδραβέλης-Νιάρος-Παπακώστας-Ριζογιάννης-Γκοβίνας-Θ. Κυρίτσης-Γ. Κυρίτσης-Κουτσιανικούλης-Αλεξίου-Λώττας
Θα απουσιάσει ο Νίκος Κουσκουνάς λόγω μικροενοχλήσεων στον ώμο.

ΑΟT Β ημίχρονο: Γρηγoριάδης (55΄Μπουρούσης), Λουκάς, Κατσαντώνης, Μπακρατσάς, Γεωργάκης, Αγρόδημος, Κωστόπουλος, Νικλητσιωτης, Νίντος,Κοντογεώργος, Τσιαφίτσας

ΠΟΕ: Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης,Λαγός,Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Γκαμπέτας,Σουγλής,Βλαχάκης,Ματούλας,Τόλιος

πηγή: goal-trikala.gr