Φιλική νίκη του Αμβρακικού Βόνιτσας, με 4-1 επί της Αναγέννησης Άρτας

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα στην Βόνιτσα ο ΠΑΣ Αμβρακικός Βόνιτσας, επικράτησε με 4-1 της Αναγέννησης Άρτας.

Οι φιλοξενούμενοι, που αποκλείστηκαν πριν μια εβδομάδα από το Κύπελλο Ελλάδας (ηττήθηκαν 1-0 από τον ΑΟ Φήκης, ομάδα από τα Τρίκαλα), προηγήθηκαν με 0-1, στη σημερινή φιλική αναμέτρηση αλλά ο Αμβρακικός, ισοφάρισε με τον Κώστα Ιασωνίδη για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές δοκίμασαν διάφορα σχήματα, με την ομάδα του Τάκη Κονιδάρη, να παίρνει τη νίκη με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, από τους ΦέτσηΚυριακίδη και ξανά του Κώστα Ιασωνίδη για το τελικό 4-1.

Με Τηλυκράτη το επόμενο φιλικό της Αναγέννησης Άρτας, στις 8/9 με ΑΟ Πλαγιάς έχει προγραμματίσει ο ΠΑΣ Αμβρακικός, εκτός και αν κλείσει και κάτι νωρίτερα.