Α΄ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ - 28/08/2021
Φιλική νίκη του Εθνικού κόντρα στο Σκουφά Κομποτίου
Συντάκτης: Sportime24
Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ο Εθνικός Φιλιππιάδας νίκησε με σκορ 3-2 τον Σκουφά Κομποτίου.
Σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο προπονητές έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχεια της προετοιμασίας η ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2.
Ο Εθνικός κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με 1-0, με τον Τσιάπι στο 23΄, ενώ ο Σκουφάς ισοφάρισε στο 36΄ με τον Μούστο που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο75΄ με γκολ του Φελέκη και ο Εθνικός έφερε στα ίσα το ματς στο 77΄ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Τσιάπι.
Στο 83΄ ο Σιδηρόπουλος έκανε το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Διαιτητής: Χουλιάρας
Βοηθοί: Νούσιας, Κέφης
Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης, Σαραντάρης, Καλιακάτσος, Κωσταγιαννάκης, Δερβίλης, Παππάς, Τσιάπι, Χούσος, Σιδηρόπουλος, Δημουλάς, Πάνου Α.
Αγωνίστηκαν και οι Χρηστογιάννης, Πάνου Κ., Αθανασόπουλος, Ιωάννου.
Σκουφάς Κομποτίου (Θεόδωρος Μπαλάτσας): Μούτσιος, Παπαγιάννης, Τσαμπάς, Κασελούρης Π., Ευαγγέλου, Μούστο, Γκαναβίας, Φελέκης, Μπελής, Γείτονας, Πουλιάνος.
Αγωνίστηκαν και οι Τσιάπαλης, Βαγενάς, Νάσο, Κώτσης, Χεμπέγια, Κασελούρης Κ., Σκορίλας, Παππάς, Σακέλλιος, Καρδάσι