Φιλική “πεντάρα” του Εθνικού Φιλιππιάδας επί του Σκουφά Κομποτίου

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο τεστ πριν τον αγώνα Κυπέλλου με τον Τηλυκράτη Λευκάδας για τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Στο τελευταίο του φιλικό παιχνίδι ο Εθνικός επικράτησε 5-0 του Σκουφά Κομποτίου στην Φιλιππιάδα το απόγευμα του Σαββάτου

Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ με σουτ του Νίκου Κολιού στο 18ο λεπτό. Στο 39΄ ο Σταμούλης με πλασέ από κοντά έκανε το 2-0 για την ομάδα του Αδριανού Παπαδήμα. Στο 41΄ ο Σταμούλης μετά από πάσα του Κολιού έκανε το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Σταμούλης στο 46΄ με απευθείας φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 64΄ ο Σκουφάς κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τζιότζιος αλλά ο Βαρέλης απέκρουσε εντυπωσιακά.
Στο 75΄ ο Δήμος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Βαρέλης, Νικηφορίδης, Korreshi, Μπεζεβέγκης, Καλιακάτσος, Κωσταγιαννάκης, Νίκου, Σταμούλης, Κοιός, Τσιάπι, Παππάς.
Έπαιξαν και οι Δήμος, Παπανίκου, Κοτσάκι, Πάνου, Κίτσιος, Ιωάννου.

Σκουφάς Κομποτίου (Θεόδωρος Μπαλάτσας): Κανταρέλης, Μαλτέζος, Κασελούρης Π., Στόγιας, Τζιότζιος, Μπελής, Βερλέκης, Τάσσος, Δήμος, Δήμου, Τσαρακλιμάνης.
Έπαιξαν και οι: Καρδάσης, Κασελούρης Κ., Νάσο, Σάνι. Κώτσης, Μπούρας, Καραδήμας, Βαγενάς.