“Χιτσκοκικό” φινάλε χωρίς νικητή, ΑΕΝ Σαμψούντας-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-2

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, ΑΕΝ Σαμψούντας και Εθνικός Φιλιππιάδας έμειναν στο 2-2 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Το ματς στο γήπεδο Ζαλόγγου είχε τρομερό σασπένς έως το τελευταίο λεπτό. Ο Μήτσος στο 11′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ανδριανού Παπαδήμα.

Η ΑΕΝ Σαμψούντας στο 64΄ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μουτσάι έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσίρος, με πλασέ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά η ΑΕΝ Σαμψούντας δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Στο 90+4′ μετά από κόρνερ του Μπρούβα ο Σπυρόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολώνη και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος

Βοηθοί: Αναγνωστάκης – Λάζαρης

ΑΕΝ Σαμψούντας (Κώστας Μπρούβας):Κιόσγια, Μπαλακέρας, Χαντζάρας, Σπυρόπουλος, Μανέ (76΄ Βαγγέλης), Κονάκης (57΄ Ορφανός), Γεωργιάδης (90΄ Κάππας), Μπρούβας, Καρακής, Hyria (56΄ Μουτσάι),Μίνος.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Ανδραινός Παπαδήμας): Μολώνης,  Χρήστου, Σαραντάρης, Δερβίλης, Σιώρος (9΄ λ.τρ. Τσίρος), Λύτος (67΄ Κακάβας), Ξυλογιάννης, Νικοπολίδης (38΄ λ.τρ. Δημητριάδης), Μήτσος, Νίκου,Τσιάπη.