Έκτη σερί νίκη για τον Κεραυνό Θεσπρωτικού

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού επικράτησε, εκτός έδρας, της ΑΕ Ζαλόγγου με 5-0 και με την έκτη διαδοχική του νίκη βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο Κεραυνός επικράτησε σήμερα το πρωί με σκορ 5-0 της Α.Ε. Ζαλόγγου.
Ο Κεραυνός συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, πετυχαίνοντας την έκτη σερί νίκη του έχοντας πετύχει το απόλυτο των βαθμών.
Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, όταν μόλις στο 1΄ ο Κολιός με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ έκανε το 1-0.
Στο 12΄ο Παφίλας με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 και στο 24΄ο Ναστούλης με εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το σκορ σε 3-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και στο 77΄ο Κολιός με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-0 και το τελικό 5-0 ήρθε στο 88΄με ωραία προσπάθεια του Σιώρου.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σπυράκος με βοηθούς του τους Τσόγκα και Στρακαντούνα.

smart

Κεραυνός Θεσπρωτικού: Παναγιωτίδης (64΄Παπαπάνος), Αθανασόπουλος (53΄Κιτσαντάς), Βάσσιος (53΄Ευθυμίου), Τσιότσιος, Σπυράκος, Κολιός, Παφίλας, Ναστούλης, Σιώρος, Χάϊδος (64΄Ντίσιος), Νίτσος (46΄Πανταζής)