Έμειναν στο 0-0 Θεσπρωτός και Ηρακλής Λάρισας

Ο Θεσπρωτός και ο Ηρακλής Λάρισας ήρθαν ισόπαλοι με 0-0, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στους 17 πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαν στους 21 πόντους.

Δυνατό ματς και για τις δύο ομάδες από την αρχή του αγώνα, με τον Ηρακλή Λάρισας να έχει ευκαιρίες με την κεφαλιά του Χατζή στο 3′ λεπτό και το σουτ του Συρεγγέλα στο 23′ λεπτό. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου παρέμεινε στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε παιχνίδι κέντρου και physical, με την θεσσαλική ομάδα να έχει φάση με την κεφαλιά του Συρεγγέλα στο 48′ λεπτό. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν στα επόμενα λεπτά, με το τελικό σκορ του αγώνα να παραμένει στο 0-0.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Γώγος, Βασιλάκης, Ρίζος, Τρομπούκης, Μαρτίνεζ, Μίγγος, Πανταζέλος, Ρούσης, Κωνσταντίνου, Δρίτσας.

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γκικούδης, Καμπέρης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Χατζής, Μπόσιο, Λούκας Γκαρσία, Τασιούλης, Κέρι, Συρεγγέλας.

πηγή: liganews.gr