Έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ Πρέβεζα, 2-2 με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης

Χιτσκοκικό φινάλε είχε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Πρέβεζα με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης για την 11η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής, καθώς οι φιλοξενούμενοι με εύστοχο πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισαν σε 2-2, στερώντας έτσι τη νίκη από την ομάδα του Άγγελου Μπέκα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 38′ με τον Μποζιάρη, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή.

Ο Τσολακίδης ισοφάρισε στο 63′ και ο Κωσταμένας στο 74′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Άγγελου Μπέκα.

Στο τελευταίο λεπτό η ομάδα του Γιώργου Βλάχου κέρδισε πέναλτι και ο  Κοτζατίσογλου νικώντας τον Κιόσγια από την άσπρη βούλα, έφυγε από την Πρέβεζα με τον βαθμό.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα τέλειωσε τον αγώνα με 10 παίκτες καθώς στο 67ο λεπτό αποβλήθηκε ο Τσάλας

Διαιτητής: Καββαδίας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Σερίφης – Μιχαλάς (Κέρκυρας)

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κιόσγια, Βασιλείου, Ορφανός, Καραγεώργος, Κώστας (53΄ Ντοματάς), Κάγια, Τσολακίδης, Φερεντίνος, Τσάλας, Κωσταμένας (90΄ Γκολάκου), Σιδέρης (81΄ Λεόπουλος).

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης (Γιώργος Βλάχος): Βίδρας, Κοτζατίσογλου, Κωτσούλας (72΄ Χαραλαμπίδης), Αλεξανδρής, Μποζιάρης, Σάλλα, Στεργιόπουλος (84΄ Τσιαρσιώτης), Μπαλίτσας, Λιάκος (64΄ Φουλρλατάρας), Τσακνάκης (64΄ Γράβαλος), Ματούλας (64΄ Ρούσης).