Ήττα για τον Αμφίλοχο στην Λευκίμμη

‘Ατυχος στο Φινάλε ο Αμφίλοχος εχασε 3-2 απο την Λευκίμμη.
Σε ενα παιχνίδι με πολύ ένταση και πάθος για την νίκη και απο τις δυο ομάδες μέχρι το τελευταίο λεπτό ενας πολύ καλός Αμφίλοχος σε ολες τις γραμμές του αγωνιστικού χώρου σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού στάθηκε για μια ακόμη αγωνιστική άτυχος καθώς γνώρισε την ηττα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με 3-2 απο την Λευκίμμη .Το τελικό σκόρ αδικεί την ομάδα του Αμφιλόχου που μέχρι το τελευταίο λέπτο κρατούσε δίκαια τον πολύτιμο βαθμο της ισοπαλίας σε μια πολυ δύσκολη εδρα.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκόρ στο 63′ υστερα απο λάθος γύρισμα προς την εστία του Μανιάτη με το κεφάλι του πολύ καλού στο ντεμπούτο του με τον Αμφίλοχο Ρεπετσά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.Ο Αμφίλοχος εφτασε στην ισοφάριση πολυ γρήγορα στο 67′ με δυνατό σουτ του Τόσκα. Η επιθετική προτοβουλία του Αμφιλόχου συνεχίστηκε και στο 70′ εφτασε στην ανατροπή 1-2 και πάλι με τον Τόσκα με απευθείας φάουλ λίγο εξω απο την μεγάλη περιοχή .Δυο λεπτά αργότερα στο 72′ η Λευκίμμη εφτασε στην ισοφάριση 2-2 με σουτ του Σαμουηλίδη και το σοκ για τον Αμφίλοχο ηρθε στο 97′ οταν η μπάλα κατέληξε δυο φορές στο οριζόντιο δοκάρι του Μανιάτη σε σουτ παιχτών των γηπεδούχων η μπάλα εφτασε μέσα στην περιοχή στον Γαστεράτο χ.που με κοντινό πλασέ διαμορφωσε το τελικό 3-2.