Ήττα με 2-0 για τον Θεσπρωτό από την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η ΑΕΛ σήμερα το απόγευμα στο Στάδιο Αλκαζάρ, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 του Θεσπρωτού, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το σκορ άνοιξε με κοντινό πλασέ ο Νίνο στο 33ο λεπτό, για να έρθει ο Νικολιάς στο 61ο να διαμορφώσει το τελικό 2-0 και να κλειδώσει τη νίκη για τους “βυσσινί”.

Το φιλμ του αγώνα

Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 13ο λεπτό.

Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ μόλις άουτ στο 16ο λεπτό.

Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 24ο λεπτό.

Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 32ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Νίνο στο 33ο λεπτό. Μετά από σέντρα του Πλέγα ο Νίνο από κοντά με τη βοήθεια του δοκαριού η μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-0.

Εκτέλεση φάουλ για ΑΕΛ με το Κ. Παπαγεωργίου μόλις άουτ στο 36ο λεπτό.

Σέντρα Πλέγας για την ΑΕΛ κεφαλιά προς τα πίσω ο Ντόντης λίγο πάνω από τα δοκάρια. Παραλίγο αυτογκόλ στο 37ο λεπτό.

Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ σώζει ο Τσιμόπουλος στο 41ο λεπτό.

Εκτέλεση φάουλ από αριστερά ο Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ απομακρύνει με γροθιές ο Τσιμόπουλος στο 50ο λεπτό.

Κεφαλιά του Γκοτζαμανίδη για την ΑΕΛ άουτ στο 50ο λεπτό.

Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ σώζει εντυπωσιακά ο Τσιμόπουλος στο 55ο λεπτό.

Σουτ του Μπίκα για Θεσπρωτό στο δοκάρι στο 60ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Νικολιά στο 61ο λεπτό.

Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Τσιμόπουλος στο 76ο λεπτό.

Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Εκτέλεση φάουλ του Πλέγα σώζει ο Τσιμόπουλος και από κοντά μετά από σέντρα του Πεντρόσο ο Γκοτζαμανίδης έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 92ο λεπτό.

Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 94ο λεπτό.

Σουτ του Μιλτιάδη για την ΑΕΛ άουτ στο 94ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου (87′ Καλουτσικίδης), Κοσσονού (87′ Μαιδανός), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (87′ Μιλτιάδης), Θωμαϊδης, Νίνο (74′ λ.τρ Κούστα), Πεντρόσο, Νικολιάς (78′ Μαυριάς).

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Ντόντης, Μαρτίνεζ, Ρίζος, Τρομπούκης (56′ λ.τρ Δρίτσας), Μίγγος (70′ Διγκόζης), Πέρεζ, Μπίκας (70′ Πανταζέλος), Αδαμάκης, Κωνσταντίνου, Μπονίγια (70′ Ε. Παππάς).

πηγή: liganews.gr