Ήττα με 2-1 του Τηλυκράτη από τον Παναθηναϊκό Β΄ (photos)

Ο Παναθηναικός Β’ νίκησε με ανατροπή εντός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-1 και ανέβηκε στους εννέα πόντους, ενώ οι “νησιώτες” παρέμειναν στους επτά πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έδειξαν καλά στοιχεία, με τον Τηλυκράτη να έχει το προβάδισμα χάρη στο γκολ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόσκα στο 44′ λεπτό. Οι “πράσινοι” έκαναν την ανατροπή με τα δύο γκολ του Φουρτάδο στο 50′ λεπτό και στο 69′ λεπτό. Ο Παναθηναικός Β’ νίκησε εντός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-1.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Φικάι, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Μπιλάλ.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Παρδαλός, Ανδρέου, Τακίδης, Μπελεβώνης, Τόσκα, Ζδράβος, Σπανουδάκης, Περιστέρης, Νιφορόπουλος, Ρίβας, Ντοναλντόνι.