Ήττα στο τέλος για τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, 1-2 από την Δόξα Ωρωπού

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού γνώρισε την ήττα (1-2) από την Δόξα Ωρωπού για την 23η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στο 12΄ σουτ του Ελέζι στο οριζόντιο δοκάρι του Παπιγκιώτη.

Στο 16΄ ο Ελέζι κέρδισε πέναλτι και ο Ντέτσικας που ανέλαβε την εκτέλεση έκανε το 1-0 για την ομάδα του Αντώνη Κολιού.

Στην επανάληψη η Δόξα Ωρωπού ισοφάρισε με γκολ του Σπυράκου στο 89΄ και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μπαλαδήμας με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2, ενώ ο Κεραυνός Θεσπρωτικού είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα, όταν σουτ του Σιώρου σταμάτησε στο δοκάρι.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Παππάς-Παπάζογλου

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Βάσιος, Ναστούλης Ν., Ναστούλης Ι., Μπάκας, Ντάφλος, Πανούσης, Σιουμάλας (73΄ λ.τρ. Κάτσενος), Τζαφέρης, Ντέτσικας (85΄ Σιώρος), Πανούσης, Ελέζι.

Δόξα Ωρωπού: Παπιγκιώτης, Κροκίδας, Σπυράκος Χ. (46΄ Μπαλαδήμας), Καλαμπούκης, Δάσκαλος (63΄ Μπεζάτης), Σπυράκος Σ., Λύγκουρης, Ορφανός, Λεκάνης, Δρόσος (86΄ Λαμκάι), Diaw.