Ανατροπή και νίκη για τον ΑΟ Καρυάς, 3-1 την Φορτούνα Βαλανιδοράχης

Ο ΑΟ Καρυάς νίκησε, μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, την Φορτούνα Βαλανιδοράχης με 3-1 στο γήπεδο Σφακιωτών, για την 18η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Πάντο.

Στο 23΄ ο Χότζα ισοφαρισε για το ΑΟ Καρυάς.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν αλλά δυο γκολ με τους Τίμο Καλογερή στο 62΄ και τον Σκέμπι στο 90ο λεπτό.

Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης τέλειωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποσβολής στο 89΄ του Νικολάου.

Διαιτητής: Κατσαμπίρης

Βοηθοί: Λύτρας-Αβραμίδου

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος) : Καταγής Γ., Παπακωσταντής,Πολίτης(53′ Σκέμπι), Σάντας, Ρεκατσίνας, Κτενάς, Καλογερής Τ., Μπείνας(34′ Δραγούτας), Χότζας(69′ Θεράπος), Καλογερής Σ., Μοράλες(81′ Χαλκιόπουλος)

Φορτούνα Βαλανιδοράχης(Νίκος Παπακώστας):   Λένης, Γεωργίου, Νικολάου(89′ απεβλήθη), Καραγεώργος, Βαλβής, Παππάς, Σιώζης, Πάντος, Βαγγέλης(83′ Πήλιος), Ευθυμίου, Μήτσος-Κωστής