Ανατροπή στα τελευταία λεπτά και νίκη για την Παναχαική επί του Τηλυκράτη

Η Παναχαική έκανε την ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα και νίκησε εντός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-1, για αυτό και ανέβηκε στους 16 πόντους, ενώ οι “νησιώτες” παρέμειναν στους 15 πόντους.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές από την αρχή του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 1-0 στο 39′ λεπτό με το γκολ από το σουτ του Τέρζι.

Οι “κόκκινοι-μαύροι” ισοφάρισαν σε 1-1 με το γκολ από την εύστοχη εκτέλεση του Μασούρα στο 70′ λεπτό. Οι Πατρινοί έκαναν το 2-1 με το γκολ από το σουτ του Ζαμόρα. Η Παναχαική νίκησε εντός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-1.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μούλντερ (46′ Ντε Τόμας), Μπαξεβάνος, Ζαμόρα, Προύντζος, Ζέκοφ (46′ Καραγιάννης), Νάστος (59′ Πετράτος), Πατρινός, Τραορέ (65′ Αλίμπε), Μασούρας, Γαϊτανίδης (46′ Πέρεζ).

Τηλυκράτης (Γκέκας): Τζελέπης, Ρίζος, Ρουγκάλας, Χατζητερζόγλου, Μακρυδάκης (74′ Σπανουδάκης), Πέρεζ (90′ Ουλμάνεν), Μπελέβωνης, Τέρζι (54′ Τόσκα), Περιστέρης (54′ Ντοναλντόνι), Φοφανά (74′ Τεγούσης), Νιφορόπουλος.

πηγή: liganews.gr