ΑΟ Λούρου – Άκτιος Απόλλων Πρέβεζας 39-53

Ο Άκτιος Απόλλων Πρέβεζας ο Σάββατο 25/11 αγωνίστηκε στο κλειστό γυμναστήριο Λούρου με αντίπαλο τον τοπικό ΑΟ Λούρου για την 6η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Η ομάδα της Πρέβεζας παρά τις πολλές απουσίες παικτών από τραυματισμούς, ξεκίνησε θετικά το παιχνίδι και υπό τις οδηγίες του coach Παπαμιχαήλ πήρε σημαντικό προβάδισμα 12 πόντων στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου ενώ το σκορ του ημιχρόνου (12-41) αποδείκνυε ξεκάθαρα τη διαφορά δυναμικότητας των 2 ομάδων. Ωστόσο στο Β’ ημίχρονο οι παίκτες του Άκτιου Απόλλωνα έχασαν τη συγκέντρωσή τους, είχαν άστοχες επιλογές στην επίθεση, ενώ υπέπεσαν και σε αρκετά λάθη που έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να μειώσουν τη διαφορά.

Δεκάλεπτα: 7-19, 5-22, 8-9, 19-3

Άκτιος Απόλλων (Παπαμιχαήλ): Παπαμιχαήλ Α. (4), Ζώης, Πανταζής 6, Ρίππης 2, Κιτσαντάς 13 (2), Τζάλλας 2, Γκόπης, Θεοδωρακάκος 13, Χασιώτης, Αργυρός 5(1), Τσέτσικας 9.

Ο Άκτιος Απόλλων μετά την εκτός έδρας νίκη, βρίσκεται στην 3η θέση της κατάταξης του Β’ ομίλου όπου ισοβαθμεί με τους Μολοσσούς Ιωαννίνων.

Για την επόμενη αγωνιστική, ο Άκτιος Απόλλων θα υποδεχτεί τις 2/12 στο ΔΑΚ Πρέβεζας , τον Αίαντα Περιβλέπτου Κόνιτσας.