Ασταμάτητη η ομάδα κορασίδων του Φιλαθλητικού Γ Σ Πρέβεζας

Συνεχίζει την αήττητη πορεία της επικρατώντας εκτός έδρας επί της μαχητικής ομάδας του ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ με σκορ 0-3 (10-25, 23-25, 12-25)

Η ομάδα μας με εξαίρεση το δεύτερο σετ δεν απειλήθηκε από την αντίπαλη ομάδα καταφέρνοντας να κατακτήσει την τρίτη εκτός έδρας νίκη στις πέντε αγωνιστικές του πρωταθλήματος .

Ο προπονητής  της  ομάδας Σπύρος Αντύπας χρησιμοποίησε όλες τις  αθλήτριες της ομάδας  στη διάρκεια του αγώνα ώστε το σύνολο να είναι έτοιμο για τους απαιτητικούς αγώνες των play off .

Να σημειώσουμε ότι η ομάδα των κορασίδων εκτός από αήττητη δεν έχει απωλέσει κανένα σετ στους αγώνες που έχει δώσει.

Α.Σ Λέων: Δρόσου, Πολονύφη, Διαμάντη, Παπαχρήστου, Αγκόλλι, Φιλιπποπούλου, Παπαζήση, Νικολοπούλου, Τσιλιγκρού, Στεφοπούλου.

Φ.Γ.Σ Πρέβεζας (Σπύρος Αντύπας): Σωτηρίου Μ., Νούση, Νικολάου, Γεωργάκου, Καρακασίδη, Μπότα Κ., Σάφη, Σωτηρίου Ε., Κοντομίχη, Μπότα Β., Μέλου, Παπαδοπούλου.