Βόλος ΝΠΣ: Εντυπωσιακός στην πρόβα τζενεράλε!

Πανέτοιμος για την έναρξη των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Football League έδειξε ο Βόλος ΝΠΣ.

Το συγκρότημα του Χουάν Φεράντο επιβλήθηκε σε σημερινή φιλική αναμέτρηση (17:00) με 4-0 του Νέου Αμφίλοχου με μία εμφάνιση που δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 2-0.

Η ομάδα απώλεσε ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, ενώ ο Νέος Αμφίλοχος δε βρήκε τρόπο να απειλήσει.

Σκόρερς ήταν οι Μάντζης (2), Δεμηρτζόγλου και Διμηνάς.

Δείε την 11αδα που επέλεξε ο coach, αλλά και τους ποδοσφαιριστές που μπήκαν στο παιχνίδι ως αλλαγές.

Χουάν Φεράντο: Μπουργάνης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Ουνγιαλίδης, Ντεντάκης, Καμπαγιέρο, Πίτου, Πέντα, Δεμηρτζόγλου, Μελισσόπουλος, Μάντζης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Μούτσα (46′), Τζελίδης (60′), Ντόσης (70′), Μηλιώτης (70′), Ζέρης (70′), Πιαστόπουλος (75′), Δημινάς (75′)

πηγή: mikriliga.com