Διαγόρας – Τηλυκράτης 0-2: Μεγάλη νίκη στην Ρόδο

Έπειτα από οκτώ ήττες σε ισάριθμα εκτός έδρας ματς, ο Τηλυκράτης επικράτησε 2-0 του Διαγόρα στη Ρόδο, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Χάρη σ’ αυτή τη μεγάλη νίκη, η ομάδα της Λευκάδας ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Το φιλμ του αγώνα:

3′ Διαγώνιο σουτ του Μανωλάκη, η μπάλα πολύ άουτ

20′ Σουτ του Βολάκη από πλάγια θέση, ο Τζελέπης μπλοκάρει

35′ Συρτό σουτ του Παπατόλιου, η μπάλα λίγο άουτ

45′ Σουτ του Τσιαντούλα εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

47′ Κόρνερ του Λούκιτς, κακή απομάκρυνση, σουτ του Παπατόλιου, ο Τζελέπης μπλοκάρει

51′ ΓΚΟΛ για τον Τηλυκράτη! Εκτέλεση φάουλ, κακή απομάκρυνση, ο Ρουγκάλας με συρτό σουτ ανοίγει το σκορ

61′ ΓΚΟΛ για τον Τηλυκράτη! Υποδειγματική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Νιφορόπουλος πλασάρει και ζευγαρώνει τα γκολ της ομάδας του

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Τηλυκράτη. Ο Ντοναλντόνι βγαίνει απέναντι από τον Λαδά, αλλά υπό την πίεση του Μανωλάκη δεν πλασάρει σωστά

78′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα. Κόρνερ του Λούκιτς, η μπάλα περνά απ’ όλους, ο Μασούρας κάνει το σουτ, ο Τζελέπης απομακρύνει με τα πόδια

90′ Γυριστή κεφαλιά του Δερμιτζάκη, ο Χατζητερζόγλου διώχνει πάνω στη γραμμή

90+2′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Τηλυκράτη. Ο Φοφανά κερδίζει τη μονομαχία με τους αμυντικούς του Διαγόρα, βγαίνει απέναντι από τον Λαδά, ωστόσο πλασάρει πάνω από την εστία

90+7′ Δοκάρι για τον Τηλυκράτη με σουτ του Κόκκορη από το ύψος της μεγάλης περιοχής

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Λαδάς, Αρίας, Σταματούλλας, Δημόπουλος, Μανωλάκης, Παπατόλιος, Τσιαντούλας (67′ Δερμιτζάκης), Λούκιτς, Λεσάι, Αντεσίνα (10′ Βολάκης), Μανιάς.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Τζελέπης, Ρίζος, Ρουγκάλας, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Πέρεθ (74′ Τεγούσης), Μπελεβώνης, Τέρζι (46′ Σπανουδάκης), Περιστέρης (46′ Ντοναλντόνι), Φοφανά, Νιφορόπουλος (69′ Μακρυδάκης).