Δόξα Κρανούλας-ΑΕ Ποντίων 3-2

Δεύτερο συνεχόμενο εντός παιχνίδι έδωσε η Δόξα Κρανούλας, το οποίο πρόσφερε επίσης δυνατές συγκινήσεις, ρυθμό και θέαμα. Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής υποδέχτηκε την ΑΕΠ Καραγιαννίων και με επική ανατροπή πήρε μία μεγάλη νίκη με 3-2 αν και βρέθηκε με 0-2 πίσω στο σκορ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ισχυρό προβάδισμα με δύο γκολ στο 6′ με κεφαλιά του Μπουρδουγιάν και στο 20′ με τον Δημητριάδη με τον ίδιο τρόπο.

Όμως ατη συνέχεια η ομάδα του Βασίλη Σιαφάκα έδειξε χαρακτήρα. Έστρωσε τη μπάλα και κατάφερε όχι μόνο να μειώσει στο 41′ με κεφαλιά του Νάσιου, αλλά να πάρει τη νίκη με 3-2 με πέναλτι στο 92′! Μάλιστα οι οράνιε έκαναν ένα από τα καλύτερα τους παιχνίδια με γρήγορο ρυθμό και καλή κυκλοφορία της μπάλας, που ενθουσίασε τους φιλάθλους.

Στο δεύτερο ημίχρονο πραγματικά η Κρανούλα ήταν άπιαστη. Αρχικά ισοφάρισε στο 56′ με τον Γκόλια και ενώ είχε και δύο δοκάρια και σημαντικές ευκαιρίες, αποδόθηκε δικαιοσύνη στο 92′ με ανατροπή του Γκέκα. Ο Νάσιος δεν αστόχησε από την άσρωη βούλα και έδωσε τη μεγάλη (δεύτερη νίκη).

ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
6′ ΓΚΟΛ! 0-1! Σέντρα στην περιοχή, κενό στην άμυνα, πλασέ του Μπουρδουγιάν και η ΑΕΠ άνοιξε το σκορ.
11′ Σέντρα Τσουλιάης, κεφαλιά του Γκόλια, η μπάλα πήρε τροχιά εκτός εστίας και η άμυνα απομάκρυνε.
13′ Σουτ του Γκέκα άουτ.
20′ ΓΚΟΛ! 0-2! Ο Παπουτζίδης έβγαλε τη σέντρα και ο Δημητριάδης με κεφαλιά σκόραρε.
27′ Ο Χαματάι την σέντρα και ο Ακριτίδης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά.
33′ Φάουλ του Νάσιου, εκτίναξη του Κοτταρίδη στο «Γ» και κόρνερ.
40′ ΓΚΟΛ! 1-2! Σέντρα Ζδράβου, κεφαλιά του Νάσιου στα δίχτυα και η Κρανούλα μείωσε.
42′ Σέντρα-σουτ του Ζδράβου από πλάγια, πέρασε πάνω από την εστία η μπάλα.
44′ Σέντρα-σουτ του Χαματάι, πάνω από την εστία.
45′ Κόρνερ του Τσουμάνη, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία, χωρίς όμως να μπορέσει να εκμεταλλευτεί τη φάση παίκτης των γηπεδούχων.
51′ Ο Ζδράβος το σουτ σε κόρνερ ο Κοτταράς.
56′ ΓΚΟΛ! 2-2! Σέντρα στην περιοχή, πρώτη κεφαλιά Μαρμούτας, δεύτερη ο Γκόλιας, νικάει τον Κοτταρά και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.
60′ Σουτ του Μαρμούτα, άουτ.
61′ Ο Τσιέπας στην περιοχή το γύρισμα, απομάκρυνε η άμυνα σε κόρνερ.
62′ Ο Παρχαρίδης στην περιοχή το σουτ, απομάκρυνε ο Κοτταρίδης.
64′ Σέντρα Τσουμάνη, κεφαλιά Τσιέπα στο κάθετο δοκάρι.
66′ Σουτ του Μαρμούτα άουτ.
74′ Σουτ του Μπουρδουγιάν άουτ.
77′ Φάουλ του Ίτη μπλόκαρε ο Αρχοντάκης.
82′ Ο Παπαδόπουλος με υπερένταση έβγαλε τη μπάλα πάνω στη γραμμή σε σουτ του Νάσιου με την μπάλα να βρίσκει και το οριζόντιο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης νέο σουτ του Γκέκα, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κοτταρίδης.
87′ Φάουλ του Ίττη σε κόρνερ ο Αρχοντάκης.
91′ Ανατροπή Γκέκα από τον Πασχαλίδη, πέναλτι.
92′ ΓΚΟΛ! 3-2! Ο Νάσιος εκτέλεσε εύστοχα! Ανατροπή για την Κρανούλα.
Διαιτησία: Χρήστος Αγγελούδης (Λάρισας). Βοηθοί: Απόστολος Τσαπραντζής – Δημήτριος Κοτούμπας (Λάρισας).
ΚΡΑΝΟΥΛΑ (Βασίλης Σιαφάκας): Αρχοντάκης, Ζδράβος, Πάσχος, Τσουλιάης, Γκόλιας, Τσιέπας (78′ Νιτσιάκος), Τσουμάνης, Νάσιος, Μαρμούτας (81′ Παππάς), Γκέκα, Παρχαρίδης (87′ Χριστακόπουλος).
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ (Γιάννης Σαμαράς): Κοτταρίδης, Ζβίρος (66′ Ίττης), Πασχαλίδης, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος, Σαββίδης, Χαματάι (55′ Κεϊσίδης), Μπουρδουγιάν, Μπατμάς, Ακριτίδης (72′ Παπαγαθονίκου), Παπουτσίδης (61′ Μετικάνος).

πηγή: sportsioannina.gr