Εθνικός – Κεραυνός 4-0: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ύστερα από την ισοπαλία στον Λούρο ο Εθνικός Φιλιππιάδας, καθώς επικράτησε με 4-0 του Κεραυνού Θεσπρωτικού.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα καθάρισε το σημερινό ματς από το πρώτο ημίχρονο, μιας και στο 29’ προηγήθηκε με 4-0.

Το 1-0 έκανε μόλις στο 4ο λεπτό ο Τσιάπι ενώ ο Παπαρούνης με κεφαλιά στο 20’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 26΄ ο Τσιάπι με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 29΄ ο Πάνου έκανε το 4-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε βέβαια διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν το μυαλό στα επόμενα σημαντικά ματς.

Διαιτητής: Κατσαμπίρης

Βοηθοί: Πάτσης – Λύτρας

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης (46΄ Μπακοχρήστος Ε.), Πάνου, Δημουλάς, Παπαρούνης, Τσιάπι, Δήμος (46΄ Μέτος), Κολιός (46΄ Μαρκόπουλος), Νίκου (46΄ Κίτσιος Χ.), Μπότσαρης (46΄ Μπακοχρήστος Θ.), Λύτος, Γούλας.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Μάκης Ντόβας): Παπαχρήστος, Χαΐδος (56΄ Ζήσης), Βάσσιος, Αθανασόπουλος, Ευθυμίου, Κιτσαντάς (32΄ Παφίλας), Φίντζος, Ζήκας, Γούλας (69΄ Μπακάρας), Ναστούλης, Νίτσος (69΄ Καλατζής).