Εθνικός Φιλιππιάδας – ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0: Στο κυνήγι της πρώτης θέσης ο Εθνικός

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Πρέβεζα για την 7η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Πρεβεζας-Λευκάδας με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται στο 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ, αλλά είχε μια καλή στιγμή για τους γηπεδούχους να βγαίνουν τετ α τετ με τον Κολιό απέναντι στον Παναγιωτίδη όμως την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσιάπι με πλασέ άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι στο 51΄ και στην συνέχεια ο Δήμος με ένα υπέροχο σουτ από τα 40 μέτρα έκανε το 2-0 στο 62΄ το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Εθνικός Φιλιππιάδας: Βαρέλης, Κίτσιος Χ, Κίτσιος Γ, Γούλας, Λύτος, Τσιάπι 90΄( Μπακοχρήστος 90΄) , Δήμος 79΄(Παπαρούνης 79΄), Κολιός, Νίκου, Πάνου, Δημουλάς

ΠΑΣ Πρέβεζα: Παναγιωτίδης, Καραγεώργος, Τριάντος, Μερτζάνι 35΄(Γεωργαλής 35΄) , Τσόκας, Τουλκερίδης, Ξένος, Σκαμνέλος, Πόποτας 79΄(Bardhaj 79΄ ), Johansen 79΄(Μπατουδάκης 79΄), Στεμπάρι 63΄(Μπαλής 63΄)