Επέστρεψε πανηγυρικά (0-4) στις νίκες η Θύελλα Κατσικάς

Πανηγυρικά επέστρεψε στις νίκες η Θύελλα Κατσικάς, καταφέρνοντας να ξεπεράσει με επιτυχία το εμπόδιο του Βατανιακού όπως δηλώνει το τελικό 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο μπόρεσαν να πετύχουν τα τρία από τα τέσσερα τέρματα τους, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γούλα.

Στο 19΄ ο Παππάς με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Νίκου Γκούρα.

Στο 33΄ ο Παππάς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 0-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 85΄ ο Ρίζος με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Φακής με βοηθούς τους Βαλιώτη και Τοπαλσάββας, όλοι από τον Σύνδεσμο Λάρισας.

Βατανιακός (Γιώργος Ποτουρίδης): Τσιλεγκερίδης, Σαμανίδης, Ντόσης, Γκαράτζιας, Μυρτολλάρι, Δαλαμήτρας, Μαργαρίτης (55΄ Μιχαηλίδης), Μαυρίδης, Μιτακίδης, Ανανιάδης Δ. (67΄ Κυπαρίσσης), Ανανιάδης Χ. (55΄ Μάλα).

Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Θεμελής, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Πάκος, Βασιλάκης, Πότσης, Σκανδάλης (76΄ Πολυχρόνης), Εμβραΐζογλου (65΄ Τουρμούσογλου), Παππάς (81΄ Πάνος), Κωσταμένας (65΄ Λόκα), Γούλας (76΄ Ρίζος).