Ερμής – Οδυσσέας 4-1: Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο

Ο Ερμής Καναλίου σημείωσε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τελικά επικράτησε 4-1 του Οδυσσέα Νυδριού για την 13η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Με τέσσερα γκολ από το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Νταλάκα επικράτησε με 4-1 και κατέκτησε την ένατη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Στο 9΄ ο Καραγεώργος άνοιξε το σκορ και ο Ράπτης στο 20΄ διπλασίασε τα τέρματα του Ερμή Καναλίου.

Στο 41΄ ο Τάτσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 44΄ ο Diaw με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 52΄ ο Χατζητάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής: Φίτσας Γ.

Βοηθοί: Κατσαμπίρης – Μπακάρα

Ερμής Καναλίου (Γιώργος Νταλάκας): Καραπιπέρης, Νταλιάρδας, Καραγεώργος, Κώστας, Γούλας, Κόλλινς, Μπρούβας, Αργύρης, Ντοματάς, Ράπτης, Τάτσης.

Οδυσσέας Νυδριού (Παναγιώτης Πολίτης): Πολίτης, Γεωργάκης, Ρεκατσίνας, Γαζής Σ., Ξένος, Diaw, Σταύρου, Θειακός, Κατηφόρης, Perez Morales, Καρελής.