Εύκολα στην επόμενη φάση ο Ναυπακτιακός Αστέρας

Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου και την πρώτη επίσκεψη της ομάδας του Γιώργου Ασπρογέρακα στην περιοχή του Ναυπακτιακού θα ανοίξει το σκορ με τον Τζουλιάνο Μούτσα.

Στην συνέχεια η ομάδα της Ναυπάκτου πίεσε τον Τρίκαρδο χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ. Το γκολ της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους σημείωσε στο 32′ ο Κονίδας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Μοναδική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούτσα που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
Στην επανάληψη το παιχνίδι θα συνεχιστεί στους ίδιους ρυθμούς με τους γηπεδούχους να έχουν την υπέροχη. Στο 71′ Λαγός και Γκασουκας έκρυψαν την μπάλα με τον Λαγό να σημειώνει ένα όμορφο γκολ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ το σημείωσε ο Γράμματικοπουλος από το ύψος του πέναλτι.

Ναυπακτιακός:(Σκούνας) :Ζέρβας, Καραγιάννης, Κωστής, Κυριαζοπουλός, Θεοχάρης(65’Κοκκωνης), Γιαννόπουλος, Κοντογιάννης(67’Γιαννοπουλος), Κονίδας(45′ Λαγός) , Γκασούκας, Σαμπανέι(69’Χριστοπουλος), Γράμματικοπουλος.

Τρίκαρδος:(Ασπρογέρακας) Τσιάρας, Βασιλάρης, Δρακάς, Μακρής, Γατσώρης, Κορομηλάς(71’Φραγγούλης) , Σεραφίγγος, Χαλαζιάς(75′ Νακος) , Γαβρίνας, Μούτσα(71’Σαμψώνας), Μεταξούλης.

Το φιλμ του αγώνα:

3′  Σουτ ο Γράμματικοπουλος στην εξωτερική πλευρά των δικτύων
5′ Γκοοολ Σέντρα ο Μουτσα από δεξιά με πλασέ θα κάνει το 0-1
14 ο Γκασουκας δεν θα  προλάβει να πλασάρει θα διώξει ο τερματοφυλακας.
19′ Σουτ ο Κονίδας αποκρουει ο τερματοφύλακας
21′ Σέντρα ο Κονίδας με προβολή ο Γράμματικοπουλος θα στείλει την μπάλα στα δικτυα.
22′ Σέντρα ο Καραγιάννη μετά από διώξιμο του τερματοφύλακα ο Κωστής με κεφάλια θα στείλει την μπάλα στην ρίζα της κάθετης δοκού
25′ Κορνερ Μουτσα κεφαλιά ο Ψηλός η μπάλα αουτ.
27’Σέντρα ο Καραγιάννης κεφάλια ο Γκασούκας η μπάλα λίγο άουτ.
29’Σουτ του Σαμπανέι  θα αποκρούσει ο Τσιάρας.
31′ Ο Ναυπακτιακός διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Σαμπανέι.
32’Γκοοολ Με δυνατό συρτό σουτ ο Κονίδας θα ισοφαρίσει σε 1-1.
38′ Σουτ του Γραμματικόπουλου διώχνει ο τερματοφύλακας
40′ Σέντρα του  Κωστή ο Θεοχάρης χάνει απίστευτη ευκαιρία πάνω στην γραμμή.
45’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούτσα η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι.
53′ Γυριστό σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα στα σώματα.
54′ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα ψηλά αουτ.
67’Σεντρα σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα αουτ.
68’Σεντρα Μεταξουύλη η μπάλα κοντράρει κορνερ.
69′ Κορνερ του Μούτσα κεφάλια ο Γατσώρης η μπάλα κοντράρει κόρνερ.
71′ Γκοοολ Ωραία πάσα του Γκασουκα στο Λαγό που θα βρεθεί μόνος του στο κεντρο της Άμυνας και με ωραίο πλασέ θα κάνει το 2-1.
75′ Γκοοολ με ωραίο σουτ ο Γράμματικοπουλος θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 3-1.
85’Σουτ του Γκασούκα αποκρούει ο Τσιάρας

πηγή: nafpaktianews.gr