Εύκολα 0-6 ο Απόλλων Πάργας στην Πλαγιά!

Ένα εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Απόλλωνα Πάργας, όπου στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, νίκησε έκτος έδρας τον ΑΟ Πλαγιάς με 0-6.

Ο Γκόλιας με τακουνάκι άνοιξε το σκορ στο 25′ με κεφαλιά, ενώ στο 37′ ο Γεωργάκης με εκπληκτικό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη είχε δοκάρι με τον Μπέλλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων Πάργας σημείωσε άλλα τέσσερα τέρματα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη.

Στο 48΄ ο Παπαρούνας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 75΄ ο Αναστασίου έκανε το 0-4.

Στο 85΄ ο Αναστασίου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 0-5 και στο 90΄ ο Σαϊντί διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

Διαιτητής: Ζιώγας Αθ.

Βοηθοί: Τσόγκας – Ζιώγας

ΑΟ Πλαγιάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Κυριακίδης, Βερύκιος, Κοκόλης, Φερεντίνος, Καλογεράκης, Κοκόλης Χ., Σταμουλάκης (58΄ Κοκόλης Γ.), Μωραΐτης, Φραγκολιός.

Απόλλων Πάργας (Λευτέρης Βέρμπης): Κωνσταντάκος, Μπέλλος (76΄ Λαγός), Κουλούρης, Διαμάντης, Πάκος (69΄ Μάρκος), Γεωργάκης, Ιωακειμίδης (81΄ Ζαφείρης), Κύργιος, Γκόλιας (69΄ Αναστασίου), Παπαρούνας, Σαϊντί.