Εύκολη νίκη για τον Εθνικό Φιλιππιάδας 1-5 την Αναγέννηση Τσουκαλάδων

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας πέρασε από το γήπεδο Σφακιωτών επικρατώντας της Αναγέννησης Τσουκαλάδων με 5-1, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα πραγματοποίησε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο σημείωσε και τα πέντε γκολ.

Στο 23΄ ο Λύτος έκανε το 0-1 για την ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα και στο 28΄ ο Μπότσαρης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο 34΄ ο Λάμπρος Δήμος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Ο Νίκος Κολιός στο 43΄ και στο 45΄ με δυο προσωπικά γκολ έκανε το 0-5 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 57΄ ο Κατσαμπίρης διαμόρφωσε το τελικό 1-5

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Πάτσης – Αβραμίδου

Αναγέννηση Τσουκαλάδων: Βουκελάτος, Τσούτσης, Βεργίνης, Σολδάτος (46΄ Κεντράϊ), Κατσαμπίρης, Τσακάλης, Νάστος, Καπότης (68΄ Ασπρογέρακας), Braho(58΄ Ντάτσης), Σκέμπης, Βακουφτσής.

Εθνικός Φιλιππιάδας: Βαρέλης, Κίτσιος Χ., Παπαρούνης, Κίτσιος Γ., Γούλας, Λύτος (46΄ Ιωάννου), Τσιάπι (46΄ Μαρκόπουλος), Δήμος (62΄ Μπακοχρήστος), Κολιός, Νίκου, Μπότσαρης (58΄ Γιάννος).