Εύκολη νίκη για τον ΠΑΣ Αχέρων, 3-0 τον Διαγόρα Βραχνεΐκων

Ένα σημαντικό τρίποντο για την πορεία της ομάδας στον βαθμολογικό πίνακα του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με τρεις διαφορετικούς σκόρερ πέτυχε ο ΠΑΣ Αχέρων (Βέρμπης, Τσούτσης, Κωσταμένας) πέτυχε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου για την 24η αγωνιστική απέναντι στον Διαγόρα Βραχνεΐκων.

Στο 19ο λεπτό ο Βέρμπης προειδοποίησε τον Διαγόρα με μία κεφαλιά που κατέληξε στο κάθετο δοκάρι και στο 27ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα του.

Δέκα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό ο Τσούτσης με μία ωραία κεφαλιά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον ΠΑΣ Αχέρων κάνοντας το 2-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 68ο λεπτό ο Βέρμπης πιάνει νέα κεφαλιά αλλά και πάλι αυτή καταλήγει στο κάθετο δοκάρι.

Στο 76ο λεπτό ο Κωσταμένας με ένα ψιλοκρεμαστό σουτ τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Καναλακίου.

Διαιτητής: Νέος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Γκέλης – Σίσκας (Ηπείρου)

4ος : Χατζηπαναγιώτου (Ηπείρου)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου: Βλάχος Άρης, Παπανικου Νίκος, Κωνσταντίνου Βαγγελης, Θεοδωράκης Δημήτρης, Νταντιδης Γκέρμαν, Ζδραβος Ντινος, Βασιλειαδης Τάσος (83′ Πόγιας), Καπιας Στέφανος, Ζαχαριουδάκης Άνδρεας (63′ Κωσταμένας), Βερμπης Δημήτρης (83′ Ροβίνας), Τσουτσης Αλέξανδρος (73′ Εμβραϊζογλου)

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Μπαμπούνης, Καπετανάκης, Καραμπουλάς (83′ Μπαρδάκης), Σιδέρης, Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος (61′ Σταθόπουλος), Δημόπουλος, Σαρής (46′ Σκεπετάρης), Αλεξανδρής (61′ Βλασόπουλος Ν.), Σπανός (46′ Βλασόπουλος Θ.)