Εύκολο απόγευμα ο Εθνικός Φιλιππιάδας, 4-1 τον ΠΑΣ Παλιάμπελα

Άνετη ήταν η επικράτηση για τον Εθνικό Φιλιππιάδας επί του ΠΑΣ Παλιάμπελα στο Θεσπρωτικό με 4-1 , για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Τσιάπι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μαρκόπουλου έκανε το 1-0 για τον Εθνικό.

Στο 19΄ ο Λύτος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Δημήτρη Μπαλάφα.

Ο Μπότσαρης στο 41΄ έκανε το 3-0 για τον Εθνικό Φιλιππιάδας που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 46΄ ο Ντάλας μείωσε σε 3-1 για τον ΠΑΣ Παλιάμπελα.

Στο 50΄ ο Τσιάπι με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης

Βοηθοί: Πάτσης – Μπακάρα

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης (85΄ Λαζανάς), Μαρκόπουλος, Ιωάννου, Μπεζεβέγκης, Παπαρούνης, Τσιάπι (67΄ Αθανασόπουλος), Δήμος (46΄ Νίκου), Μπότσαρης, Λύτος (46΄ Παππάς), Γιάννος, Κίτσιος Χ. (73΄ Ruko).

ΠΑΣ Παλιάμπελα: Πάτσης, Σπερδέα (46΄ Καπότης Ν.), Κουτρουλός, Κυριακίδης, Ντάλας, Τριάντος (62΄ Τσουμάνης), Τσόκας, Νταλαγιάννης Α. (76΄ Καραμπάς), Καπότης Γ. (70΄ Νταλαγιάννης Θ.), Σάββας, Μπούζι (46΄ Ρούφης).