Ήττα για τον Τηλυκράτη από την Καλαμάτα

Η Καλαμάτα νίκησε εκτός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-0 και ανέβηκε στους 29 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 15 πόντους.

Οι ασπρόμαυροι είχαν τον πρώτο λόγο από την αρχή του αγώνα και έκαναν το 1-0 με το γκολ από το σουτ του Πασά στο 18′ λεπτό. Η “μαύρη θύελλα” προηγήθηκε με 1-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με το…καλημέρα, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με το γκολ από την κεφαλιά του Ματέους Άλβες. Η Καλαμάτα διατήρησε το προβάδισμα της στα επόμενα λεπτά και νίκησε εκτός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-0.

Τηλυκράτης (Γκέκας): Τζελέπης, Ρίζος, Ρουγκάλας, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος (70′ λ.τ Τεγούσης), Πέρεζ, Μπελεβώνης, Ντοναλντόνι, Τόσκα (54′ Σπανουδάκης), Φοφανά, Νιφορόπουλος (54′ Περιστέρης).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Στρούγγης, Καραϊσαλίδης, Κάτσε, Κοζορώνης (81′ Κωνσταντινόπουλος), Ματέους (90′ Γρίβας), Μπαράλες (81′ Μορένο), Ελιβέλτο (75′ Ακόστα), Πασάς (90′ Κωστούλας).

πηγή:liganews.gr