Θρίαμβος Λούρου – Κεραυνός Θεσπρωτικού 2-0: «Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Θρίαμβος νίκησε 2-0 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού στον Λούρο για την 12η αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας σε έναν αγώνα που επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Χρήστου Δήμα στο 32ο λεπτό.

Η συντακτική ομάδα του sportime24.gr εύχεται στον άτυχο ποδοσφαιριστή του Θρίαμβου Λούρου ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους!

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Ζάκκας με σουτ μετά από πάσα του Γκολάκου έκανε το 1-0 για την ομάδα του Μάκη Δήμα.

Στο 35΄ ο Πρέντζας με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γεωργίου διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο 47΄ σουτ του Γεωργίου στο κάθετο δοκάρι του Παναγιωτίδη.

Διαιτητής: Φίτσας

Βοηθοί: Τσόγκας – Ζιώγας

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Πρέντζας, Δάσκαλος, Δήμας (32΄ λ.τρ. Γόγολος), Γκίνη, Κόλλινς, Γκολάκου, Κούσης, Λάππας, Γεωργίου (75΄ Λαμπρούσης), Ζάκκας (75΄ Μαργώνης).

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντωνης Κολιός): Παναγιωτίδης, Χουλιάρας, Κάτσενος (75΄ Τσιότσιος), Ντάφλος, Παπανίκου, Ζήκας (46΄ Δημουλιάς), Παφίλας, Μπόμπορης, Μαργαρίτης, Πανούσης, Σιώρος.