Ισοπαλία (1-1) της Θύελλας με Πιερικό

Η Θύελλα Κατσικάς έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με τον Πιερικό  για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 16΄ η πρώτη ευκαιρία για την Θύελλα, με το σουτ του Λόκα να καταλήγει στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στο 25΄ η πρώτη απειλή από τους φιλοξενούμενους, όταν από την εκτέλεση κόρνερ του Μπλέτσα ο Κατσαβάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Θεμελή.

Στο 33΄ σουτ του Σκανδάλη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας Μπίμτσης.

Αμέσως μετά ο Πιερικός ”απαντά” με το μακρινό σουτ του Σαραντίδη, το οποίο κατέληξε άουτ.

Με δύο αλλαγές θα μπει στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός, καθώς βγήκαν οι Οικονομόπουλος και Μαραγκός και στην θέση τους μπήκαν οι Κυπαρίσσης και Μπάλλας αντίστοιχα.

Στο 55΄ σέντρα του Χατζηκωνσταντίνου και σουτ του Μπλέτσα, το οποίο κατέληξε άουτ.

Στο 58΄ η πρώτη αλλαγή για τον Νίκο Γκούρα, ο οποίος βγάζει από το ματς τον Κωσταμένα και βάζει στην θέση του τον Γούλα, στο ίδιο λεπτό ακόμη μια αλλαγή και για τον Πιερικό, με τον Παπαϊωάννου να μπαίνει στην  θέση του Μπλέτσα.

Φάουλ του Μπαλογιάννη και κεφαλιά του Μακρίδη άουτ στο 65΄, με το 0-0 να παραμένει.

Στο 80΄ ο Πιερικός ανοίγει το σκορ όταν ο Φασίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κυπαρίσσης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο επόμενο λεπτό η Θύελλα έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Νίκος Μελιγγιώτης.

Διπλή αλλαγή για την Κατσικά, βγήκαν οι Εμβραΐζογλου και Λόκας και μπήκαν οι Περβανάς και Ρίζος.

Στο 85΄, η Θύελλα Κατσικάς ισοφαρίζει σε 1-1 τον Πιερικό, όταν ο Σκανδάλης έκανε την σέντρα και ο Πετρίδης σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 90΄ ο Σκανδάλης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

Διαιτητής η Αλεξάνδρα Δεληγιάννη από την ΕΠΣ Λάρισας, με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Λεωνίδα και Χρήστο Αλεξόπουλο της ΕΠΣ Τρικάλων.

Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Θεμελής, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Βασιλάκης, Πάκος, Πότσης, Μελιόπουλος, Σκανδάλης, Εμβραΐζογλου, Κωσταμένας, Λόκας.

Πιερικός (Δημήτρης Κάλφας): Μπίμτσης, Χατζηκωνσταντίνου, Οικονομόπουλος, Παλαμίδης, Ματαλλάκου, Μακρίδης, Μπλέτσας, Κατσαβάκης, Σαραντίδης, Μπαλογιάννης, Μαραγκός.