Ισοπαλία 2-2 για Εθνικό και ΠΑΣ Πρέβεζα στη Φιλιππιάδα

Σε ένα παιχνίδι που έγινε πάνω σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο της Φιλιππιάδας, Εθνικός και ΠΑΣ Πρέβεζα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 για την 17η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Το φιλμ του αγώνα:

5ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης μέσα από την περιοχή επιχειρεί σουτ, το οποίο διώχνεις ε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Εθνικού.

17ο λεπτό Σουτ του Corentin για τον ΠΑΣ, με την μπάλα να καταλήγει δίπλα από την εστία του Εθνικού.

20ο λεπτό ο Χριστογιάννης κάνει σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον Κώτση να διώχνει σε κόρνερ.

21ο λεπτό ο Γυφτοκώστας κάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και πάλι ο Κώτσης διωχνει σε κόρνερ.

37ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης με όμορφο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το -0-1, μετά την όμορφη πάσα του Πόποτα.

45ο λεπτό ο Χριστογιάννης κάνει το δυνατό σουτ με τον Κώτση να πιάνει την μπάλα και να κρατά το 0-1 για τον ΠΑΣ.

47ο λεπτό ο Χριστογιάννης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Λάκκας, κάνοντας το 1-1 για τον Εθνικό Φιλιππιάδας.

48ο λεπτό ο Χριστογιάννης κάνει σουτ έξω από την περιοχή και βάζει μπροστά στο σκορ τον Εθνικό με 2-1.

52ο λεπτό ο Λεόπουλος για τον ΠΑΣ κάνει σουτ έξω από την περιοχή, ωστόσο ο τερματοφύλακας του Εθνικού στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

65ο λεπτό ο Βασίλης Τριάντος θα κερδίσει πέναλτι, με τον Μπαρλαγιάννη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 2-2 για τον ΠΑΣ Πρέβεζα.

68ο λεπτό ο Πάνου πιάνει ένα εκπληκτικό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

70ο λεπτό ο Βασίλης Τριάντος επιχειρεί σουτ μέσα από την περιοχή με τον Βαρέλη να μπλοκάρει την μπάλα, κρατώντας το 2-2.

90ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης μέσα από την περιοχή κάνει πλασέ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κρατά το 2-2.

Κάρτες Κίτρινες: Χριστογιάννης (Εθνικός Φιλιππιάδας), Σιδηρόπουλος (Εθνικός Φιλιππιάδας), Τσάπι (Εθνικός Φιλιππιάδας), Δερβίλης (Εθνικός Φιλιππιάδας).

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Νάστος – Αναγνωστάκης

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης, Ιωάννου(68’ Νικηφορίδης), Πάνου, Χούσος, Τσιάπι, Χρηστογιάννης, Σιδηρόπουλος, Δερβίλης, Κακιώνης, Λάκκας, Γυφτοκώστας.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης, Λεόπουλος, Ράμμος, Καραγεώργος, Κώστας, Τουλκερίδης, Μπαρλαγιάννης, Johansen (92’ Κούτρας), Πόποτας, Σκαμνέλος, Στεμπάρη (48’ Τριάντος).