«Καθάρισε» με δύο γκολ ο Παπαρούνης για την Αναγέννηση Άρτας

Στο πλέον  κρίσιμο παιχνίδι, η Αναγέννηση Άρτας, έδειξε χαρακτήρα, και πήρε πολύτιμη νίκη με σκορ 2-0 επί του Αμβρακικού Λουτρού.

Η ομάδα του Τάσου Νταλάκα, με τους τρεις βαθμούς που κατέκτησε, έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή στη Γ’ Εθνική, κρατώντας την τύχη στα χέρια της.

Στο 33ο με εκτέλεση πέναλτι του Παπαρούνη, σε ανατροπή του Σιδηρόπουλου, η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Αμβρακικός κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Μαλτέζος αλλά ο Μήτσιος απέκρουσε και αποσόβησε την ισοφάριση.

Στο 79ο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Παπαρούνης, “έγραψε” το 2-0.

Διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Βοηθοί: Κέφης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – Νάστος (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας) : Μήτσιος, Μπόκος, Τσελά, Σχισμένος, Παπαρούνης, Γούλας, Μαλτέζος (64′ Μαργώνης), Κόλλινς (81′ Αρτέμης), Σιδηρόπουλος (91′ Κολιός), Κραμπής, Μπότσαρης

Αμβρακικός Λουτρού (Γιώργος Γιάκος) : Βασιλειάδης, Καλπακούλας, Στασινόπουλος, Γκανάρας, Κακιώνης, Παπακίτσος, Θεοδώρου (73′ Καζανάς), Παπαχρονόπουλος (94′ Κληρονόμος), Σπανός, Ζοτάι, Λιμάτσι

πηγή: sportsioannina.gr