Καθάρισε στο β’ ημίχρονο ο ΠΑΣ Αχέρων, 3-1 τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης με ανατροπή

Ο ΠΑΣ Αχέρων επικράτησε 3-1 του Κτηνοτροφικού Αστέρα Καληράχης στο Καναλάκι πετυχαίνοντας όλα του τα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 40΄ όταν μετά από σέντρα του Στεργιόπουλου ο Σάλλα με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βλάχου, ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και με σκόρερ τους Βέρμπη (62΄, 85΄), Ντάμπο (88΄) πήραν το πολύτιμο «τρίποντο», επιστρέφοντας στις νίκες και παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής: Νέος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Τσάντας-Γκέλης (Ηπείρου)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Βλάχος, Τάτσης (82΄ Λύγκας), Βασιλάκης, Κυριάκης (82΄ Βασιλειάδης), Βέρμπης, Νικολάου (53΄ Αναστασιάδης), Πότσης (75΄ Μανιώτης), Λαμπρόπουλος, Ζδράβος, Γεωργάκης (53΄ Ντάμπος), Ντόκος.

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης (Γιώργος Βλάχος): Κοκκινίδης, Κωτσούλας, Μποζιάρης, Δημητριάδης, Σάλλα (64΄ Τσιαρσιώτης), Κοτζατίσογλου (64΄ Λιάκος), Στεργιόπουλος, Φουρλατάρας (83΄ Ματούλας), Μπαλίτσας, Τσακνάκης (73΄ Αποστόλου), Ρούσης (73΄ Τρομπούκης).