Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Αχερουσίας, 2-0 τον ΠΣ Φιλιππιάδας

Η Αναγέννηση Αχερουσίας πέτυχε την 3η νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, επικρατώντας εκτός έδρας του ΠΣ Φιλιππιάδας με σκορ 2-0.

Η ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Αχερουσίας προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Παππά στο 53΄ και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπράγκας πραγματοποίησε το 2-0 σφραγίζοντας ουσιαστικά την 3η νίκη της ομάδας του Σάκη Τζίμα.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος

Βοηθοί: Ζήκας-Ντόντορος

ΠΣ Φιλιππιάδα (Κώστας Αρμενιάκος): Κατέρης, Κυριακίδης, Γεωργάνος, Στεργιόπουλος, Δούκλιας (75΄Καλιακάτσος Χ.), Κώστας Β., Παππάς (70΄Λαχανάς), Τόλης, Καλιακάτσος Θ. (46΄Νάστος Γ.), Μαρκόπουλος (75΄ Λαμπρούσης), Κώστας Μ.

Αναγέννηση Αχερουσίας (Σάκης Τζίμας): Τσαβέλης Δ., Φαρμάκης, Νόνας, Τσαβέλης Κ., Λουκούμης (46΄ Κοντοδήμας Δ.), Μπράγκας (89΄ Νάστας), Κοντοδήμας Η. Γεωργίου, Τζίμας (87΄Νάκος), Τσάβος, Τσάτσος (46΄Παππάς).