“Καθάρισε” στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Αχέρων 4-1 τα Γρεβενά Αεράτα

Ο ΠΑΣ Αχέρων πέτυχε μία άνετη νίκη στο Καναλάκι απέναντι στα Γρεβενά Αεράτα με σκορ 4-1 για την 25η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν μέτριοι στο Α’ ημίχρονο σε αντίθεση με το Β’ ημίχρονο που μπήκαν αποφασισμένοι, ήταν καλύτεροι και καθάρισαν το παιχνίδι.

Στο 52′ ο Νικολάου με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βασιλειάδη έκανε το 1-0 για την ομάδα του Χρήστου Τζίμα.

Στο 61΄ ο Σάλλα με σουτ ισοφάρισε για τα Γρεβενά Αεράτα.

Στο 63′ ο Κυριάκης γυρίζει στην καρδιά της άμυνας στον Νικολάου που με πλασέ κάνει το 2-1.

Στο 66΄ ο Κυριάκης με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και στο 85΄ ο Μήλιος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής: Κωστούλας (Άρτας)

Βοηθοί: Μάνος-Νούσιας (Άρτας)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Χρήστος Τζίμας): Κάτσενος, Ζδράβος, Βασιλειάδης, Φράγκος (82΄ Μπέλλος), Πάνος, Τζίμας, Κυριάκης, Φέτσης (76΄ Τσαγκαλίδης), Νικολάου (72΄ Κακαρούμπας), Λουκούμης (57΄ Μήλιος), Γούλας.

Γρεβενά Αεράτα (Νίκος Μπαλοδήμος): Σαλβάρας, Κουπτσίδης (67΄ Γαβρίδης), Βασιλόπουλος Α. (51΄ Καραμπάλιος), Ζιαγκλιάβος, Μπατακοΐας, Βλάχος (55΄ Λιάκας), Gjoni, Χυσέν (67΄ Καραμήτρος), Χαματάι, Σάλλα, Βασιλόπουλος Α.