“Καθάρισε” την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου!

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου επικράτησε με 5-1 του Αμβρακικού στην Βόνιτσα και πήρε την πρόκριση για τη 2η φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα τελείωσε τα πάντα από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 3-1.

Ο Βέρμπης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νικολάου άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό.

Στο 10΄ και πάλι ο Βέρμπης με σουτ έκανε το 0-2 για τον ΠΑΣ Αχέρων και στο 15΄ ο Ιασωνίδης μείωσε σε 1-2 για τον Αμβρακικό Βόνιτσας.

Το 1-3 διαμόρφωσε στο 25΄ o Βέρμπης με το τρίτο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Στο 76΄ ο Εμβραίζογλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4 και στο 88΄ ο Αναστασιάδης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος  διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας – Κατσαμπίρης

Αμβρακικός Βόνιτσας (Κονιδάρης-Χατζάρας): Τρανουλίδης, Καρασαββίδης (83΄ Φερεντίνος), Γεωργαλής (63΄ Σπανός), Ιασωνίδης, Ιωάννου, Πάτσης (83΄ Πεπόνης), Χότζας (83΄ Βέττας), Φέτσης (75΄ Λιόλιος), Ορφανός, Χαϊδάκης, Σταυρου.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Κωνσταντάκος, Ζδράβος (75΄ Κωνσταντίνου), Τάτσης, Φράγκος, Βασιλάκης (55΄ Πότσης), Μανιώτης, Κυριάκης (55΄ Εμβραίζογλου), Νικολάου (68΄ Λουκούμης), Βέρμπης, Αναστασιάδης, Βασιλειάδης (68΄ Τσούνης).