Κόλλησε στην λάσπη ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-1 με τον Αίαντα Γαστούνης

Ο Αίαντας Γαστούνης κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο βαθμό απέναντι στον ΠΑΣ Αχέρων σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου.

Ο Παπαχριστόπουλος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αίαντα Γαστούνης στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Αχέρων να απαντάει λίγα λεπτά μετά στο 20ο λεπτό με κεφαλιά του Βέρμπη μετά από σέντρα του Γεωργίου.

Με το γκολ του Βέρμπη το σκορ διαμορφώθηκε στο 1-1 και δεν κατάφερε καμία από τις δύο ομάδες να το αλλάξει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στο 69ο λεπτό ο σκόρερ του Αίαντα Παπαχριστόπουλος αποβλήθηκε από τον αγώνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Καζανάς

Βοηθοί: Γαλανόπουλος, Μπάκας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Βλάχος, Καπίας, Ντατίδης, Ζδράβος, Βασιλειάδης (Κωνσταντίνου 64′), Παπανίκου, Καραμποϊκης (Εμβραΐζογλου 64′), Πότσης (Νικολάου 81′), Βέρμπης, Τσούτσης (Ροβίνας 77′), Γεωργίου (Κωσταμένας 77′)

Αίας Γαστούνης (Γαβριλόπουλος): Λαδάς, Μπουρδέκας, Κατελούζος, Χαρίζι, Βάτσης, Τσακοπλάκος, Σταθάτος (Ρίτσιουμ 80′), Δούμος, Βράπι, Παπαχριστόπουλος, Ντελγκάδο.