Μεγάλη νίκη η Αναγέννηση, 2-1 τον Τηλυκράτη

Την ήττα γνώρισε ο Τηλυκράτης στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, στην Άρτα, κόντρα στην Ιστορική Αναγέννηση με το σκορ του αγώνα, το 2-1, να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο, καθώς το παιχνίδι ξεκίνησε με έναν τρελό ρυθμό. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν σκορ, τον Τηλυκράτη να ισοφαρίζει να έχει ευκαιρία να πάρει και κεφάλι στο σκορ, και τελικά να δέχεται δεύτερο τέρμα από το σημείο του πέναλτυ.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες είτε να ισοφαρίσουν οι φιλοεξούμενοι, είτε να διευρύνουν το σκορ οι γηπεδούχοι, τελικά τίποτα δεν άλλαξε το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριμα, με τους “κυανέρυθρους” να χάνουν τον πρώτο τους σκόρερ, τον Αλμπέρτο ΣΙμόνι, για το παιχνίδι με το Καναλάκι, καθώς αποβλήθηκε λίγο πριν μπούμε στο 90΄ λεπτό.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ

6΄ Σουτ Ντε μόρα, ο Μπλατσιώτης είναι εκεί.

7΄Σουτ Μπότσαρη λίγο άουτ.

9΄ ΓΚΟΛΛΛΛ 1-0 οι γηπεδούχοι με τον Μπότσαρη.

17΄ ΓΚΟΛΛΛΛ 1-1 Σιμόνι παίρνει το ριμπαουντ και ισοφαρίζει.

18΄ Λίγο άουτ το σουτ του Ντε Μόρα.

19΄ ΠΕΝΑΛΤΥ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία να γυρίσει τούμπα το ματς, καθώς ο Νηκλιτσιώτης θα νικηθεί από τον Μακόλα από τα 11 βήματα.

24΄ Σουτ Αναστασιάδη, χωρίς αποτέλεσμα.

28΄ΓΚΟΛΛΛΛ ΠΕΝΑΛΤΥ για την Αναγέννηση, με τον Αναστασιάδη να μην λαθεύει και να κάνει το 2-1.

39΄ Σουτ του Πανταζή κοντράρει η μπάλα.

43΄ Χωρίς αποτέλεσματα το κερδισμένο κόρνερ του Τηλυκράτη.

46΄ Πρώτη φάση στο 2ο μέρος για την ομάδα του Νταλάκα, με τον Μπότσαρη και τον Μπλατσιώτη να διώχνει με γροθιές.

57΄ Σουτ Παπακίτσου μπλοκάρει ο Μπλατσιώτης

64΄-65΄  Δύο καλά σουτ από Ντε Μόρα, το πρώτο το μπλοκάρει ο Μπλατσιώτη, το δεύτερο άουτ.

80΄ Ευκαιρία με Κολοβό για τους «κυανέρυθρους», με τον Κολοβό, με σουτ πάνω στην κίνηση χωρίς αποτέλεσμα.

89΄ Νέο σουτ του Κολοβού, χωρίς αποτέλεσμα

90΄ ΚΟΚΚΙΝΗ και αποβολή ΣΙΜΟΝΙ  για τους φιλοξενούμενους

90+ Τελευταία φάση για την ικσοφάριση, με τον Μπακόλα να αρνήται να δεχθεί τέρμα

Αναγέννηση Άρτας(Νταλάκας)| Μπακόλας, Τσελά, Τσιλιγιάννης, Σχισμένος, Κωστάκης, Γούλας, Μανιώτης, Αναστασιάδης(51΄ Σκανδάλης), Ντε Μόρα(77΄ Γρηγορίου), Μπότσαρης, Παπακίτσος Αλ.(63΄ Παπακίτσος Δ.)

Τηλυκράτης(Παντζιαράς)| Μπλατσιώτης, Πανταζής, Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Καταγής(46΄ Περσίτης), Τόσκα(55΄ Αλωπούδης), Ταΐρης, Νικλητσιώτης, Περιστέρης(58΄ Κολοβός), Γκέτσι, Σιμόνι

πηγή: lefkadasportnews.gr