Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε ο Εθνικός τον Πανλευκάδιο

Σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Εθνικός Φιλιππιάδας επικράτησε το απόγευμα στο Θεσπρωτικό με 2-0 του Πανλευκάδιου για την 9η αγωνιστική στην Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα κατάφερε να αξιοποιήσει δύο από τις φάσεις που δημιούργησε στη διάρκεια του αγώνα και να φτάσει στη νίκη.

Στο 38ο λεπτό ο Νίκος Κολιός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κώτση και έκανε το 1-0 για τους τυπικά γηπεδούχους που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μπότσαρης στο 63΄ με σουτ μετά από πάσα του Δήμου διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Τσόγκας – Μπακάρας

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης Δ. , Κίτσιος Χ. , Πάνου Α. , Κίτσιος Γ. , Γούλας I. , Λύτος Κ. , Τσιάπι Ν. , Δήμος Λ. (73΄ Μπακοχρήστος Θ.), Κολιός Ν. (80΄ Παπαρούνης), Νίκου Α. , Μπότσαρης Π.

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Κώτσης Α. , Κώστας Σ. , Σουλιώτης Λ. (71΄ Κούτσικος), Νάστος Σ. (51΄ Κοντογιάννης), Βεργίνης Δ. , Καβαλλάρης Α. (71΄ Μπαλί), Μεϊντάνης Δ. (29΄ Perez), Γαζής Ν. , Κουμπής Κ. , Φέτσης Ξ. (71΄ Γλένης), Κόκκαλης Κ.