Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Εθνικός Φιλιππιάδας, 2-0 την Φορτούνα Βαλανιδοράχης

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας επικράτησε με 2-0 της Φορτούνας Βαλανιδοράχης  για την 23η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας με τους δύο μονομάχους να μην έχουν πάρα πολλές κλασσικές ευκαιρίες μπροστά από τα δύο καρέ.

Η ομάδα του Αδριανού Παπαδήμα  άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με πλασέ του Ρακόπουλου.

Την νίκη για τον Εθνικό Φιλιππιάδας σφράγισε στο 81ο λεπτό ο Τσιάπι με πλασέ από την μικρή περιοχή μετά από κάθετη πάσα του Νίκου.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Ζώτος-Ωρολογάς

Εθνικός Φιλιππιαδας (Αδριανός Παπαδήμας): Παναγιωτίδης, Korreshi (57΄ Τσιάπι), Μπεζεβέγκης, Δερβίλης, Καλιακάτσος, Ρακόπουλος, Νίκου, Λαϊνάς, Κολιός (83΄ Κωσταγιαννάκης), Σταμούλης (73΄ Νάστος), Παππάς (80΄ Πάνου).

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Σάκης Τζίμας): Corodeni, Τσαβέλης (58΄ Γεωργίου), Κολιός, Νόνας, Μήτος-Κώτσης Ι., Τζίμας, Παππάς, Kofsha (88΄ Ρασούλης), Παπαδόπουλος, Ζιάκας (82΄ Νάκας), Σούπε.