Με πεντάρα μόνος πρώτος στην κορυφή ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Άνετη νίκη με 5-0 για τον ΠΑΣ Αχέρων, ο οποίος κέρδισε την Κέρκυρα, στο Καναλάκι.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα, στο δεύτερο εντός έδρας ματς, πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκης της, αυτή τη φορά απέναντι στην Κέρκυρα, με σκορ 5-0, απολαμβάνοντας, πλέον, από σήμερα, τη μοναξιά της κορυφής.

Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό με γκολ του Σπύρου Νικολάου, ενώ το 2-0 έγινε στο 39ο λεπτό με πλασέ του Ντόκου μετά από πάσα του Τάτση που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 47΄ ο Κυριάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 77΄ ο Γεωργάκης μετά από κόρνερ του Λουκούμη έκανε το 4-0 για τον ΠΑΣ Αχέρων.

Στο 84΄ ο Ντόκος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτητής: Τσοπλάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Καλυβόπουλος – Τάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Κωνσταντάκος, Τάτσης, Φράγκος, Βασιλάκης (74΄ Καγκιούζης), Μανιώτης (46΄ Πότσης), Κυριάκης (70΄ Λαμπρόπουλος), Αναστασιάδης (65΄ Λουκούμης), Νικολάου (65΄ Βασιλειάδης), Ζδράβος, Γεωργάκης, Ντόκος.

Κέρκυρα (Κώστας Χριστοφοράκης): Ranha, Φουρίκης, Αυλωνίτης, Γουλιάρμης, Νταρλαγιάννης, Τζώρας, Γιώτας (70΄ Φώτος), Αλιμερκάι, Budani (88΄ Νόκα), Ferreira (83΄ Μποζίκης), Milani (46΄ Γκάμπας).