Με Πολύζο και Σπηλιώτη πήρε το τρίποντο της νίκης ο Α.Ο. Υπάτου, 2-1 τον Απόλλων Πάργας

Ο Α.Ο. Υπάτου υποδέχθηκε τον Απόλλων Πάργας για την εξ΄ αναβολής 13η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής με το σκορ να σταματάει στο 2-1.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό όμως η ομάδα της Πάργας ήταν αυτή που χτύπησε πρώτη με τον Σιδέρη στο 9΄ έπειτα από σέντρα του Ντόκου έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε επάνω στο Χριστογιάννη και κατέληξε στα δίχτυα.

Ο Α.Ο. Υπάτου ανέβασε την πίεση και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 30΄με τον Πολύζο και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε την ανατροπή στο σκορ αυτή την φορά με τον Σπηλιώτη στο 45΄+3.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε το ίδιο σκηνικό με την Πάργα να αμύνεται και το Ύπατο να προσπαθεί να κλειδώσει την νίκη με ένα τρίτο γκολ, όμως στο τέλος τίποτα δεν άλλαξε και παρέμεινε το 2-1.

Α.Ο. Ύπατου: Διαμαντής, Χρηστογιάννης, Ροκάι, Γληνός, Σπηλιώτης, Πολύζος, Μπρούνο, Παπουλής, Αδαμάκης, Σταδάκης, Ντρούγκας
Απόλλων Πάργας: Πατσιούρας, Βασιλείου, Διαμάντης, Πάκος, Κουλούρης, Γεωργάκης, Ντατίδης, Ντόκος, Εμβραίζογλου, Τσιαφίτσας, Σιδέρης