Με χατ-τρικ του Κοκόλη, ο Πανλευκάδιος πέρασε με 5-1 από το Θεσπρωτικό

Ο Πανλευκάδιος πέρασε από το Θεσπρωτικού επικρατώντας με 5-1 του Κεραυνού.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί από τους γηπεδούχους, εκμεταλλεύθηκαν στο έπακρο τις ευκαιρίες τους και έφτασαν στη νίκη, κόντρα στην ομάδα του Αντώνη Κολιού.

Ο Πανλευκάδιος μπήκε καλύτερα στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό ο Κοκόλης εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Κεραυνού και με πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 21΄ ο Κοκόλης με πλασέ έκανε το 0-2 για την ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 57΄ ο Κοκόλης με το τρίτο του προσωπικό γκολ στον αγώνα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού μείωσε σε 1-3 στο 60΄ με γκολ του Μπακοχρήστου Θ.

Στο 72΄ ο Μπόμπορης έκανε το 1-4 και στο 82΄ ο Δημήτρης Κούτσικος διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Σίσκας-Κώτσης

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Μπακοχρήστος Ε., Σάκκος, Παπαδήμας, Αθανασόπουλος (46΄ Δημολίτσας), Μπακοχρήστος Θ., Κούσης, Μπόμπορης, Πανούσης, Σιώρος, Σιουμάλας (65΄ Μαλέσκος), Ναστούλης.

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Λιάσκος, Κατωπόδης, Τουργέλης, Τσιάβος, Κουμπής, Φλούδας (82΄ Sula), Κοκόλης Χ.Ζ. (60΄ Καλογεράκης), Μεϊντάνης, Μπόμπορης (73΄ Θεοχάρης), Ορφανός (46΄ Κοκόλης Χ.Σ.), Κούτσικος.