Ο Αμβρακικός Βόνιτσας «πέρασε» από τον Βουβοπόταμο με 2-3

Ο Αμβρακικός Βόνιτσας έφυγε με σπουδαίο διπλό από τον Βουβοπόταμο, καθώς επικράτησε με 2-3 επί του Απόλλωνα για την 21η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ νωρίς στο παιχνίδι με γκολ του Μπόμπορη με κεφαλιά.

Ο Χαλκιόπουλος έκανε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να παίρνουν και πάλι κεφάλι στο σκορ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπόμπορη.

Ο Αμβρακικός αρχικά ισοφάρισε το ματς στο 2-2 με γκολ του Καλογερή, και στο 79ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 2-3 για την ομάδα της Βόνιτσας.

Βοηθοί: Κέφης – Παναγιώτου

Απόλλων Βουβοποτάμου (Σάκης Τζίμας): Ζέρης, Παππάς, Λουκούμης (89΄ Γεωργάκης), Cepele, Βέκιος, Μήτος-Κώτσης, Μπόμπορης, Φράγκος, Ντελίμπασι, Τζίμας, Γκούγιας.

Αμβρακικός Βόνιτσας (Τάκης Κονιδάρης-Τάσος Χαντζάρας): Τρανουλίδης, Χαλκιόπουλος (75΄ Καλογερής), Βασίλας, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Βλάχος, Τσιούνης, Μπούζι (60΄ Κτενάς), Κούτσικος (75΄ Βρεττός), Καταγής Λ., Μπαρλαγιάννης.