Ο ΑΟ Καρυάς πέρασε (1-2) απ’ την Πλαγιά

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΑΟ Καρυάς, επικρατώντας 2-1 του ΑΟ Πλαγιάς.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Σταύρος Καλογερής στο 30ο λεπτό, και ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 72΄ πέτυχε το 0-2, δίνοντας… αέρα δύο τερμάτων στον ΑΟ Καρυάς.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά το μόνο που κατόρθωσαν ήταν να μειώσουν στο 87 ο λεπτο  με τον Βασίλη Μωραΐτη , ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Σφονδύλη-Παππάς

ΑΟ Πλαγιάς (Γιώργος Καρελάκης): Καταγής, Κοκόλης, Βερύκιος, Μαχαλιώτης, Κοκόλης Σ. (83΄ Μπουρδάρας), Παξινός, Φερεντίνος, Σταμουλάκης Ι., Σταμουλάκης Σ. (65΄ Σκλήβας), Μπουρδάρας (Καταγής Β.), Καπότης (Μωραΐτης Β.).

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Παπακωνσταντής, Σάντας, Καλογέρης Τ., Καββαδάς (57΄ Σούνδιας), Σκέμπι (89΄ Χαλκιόπουλος), Χότζας (63΄ Μοράλες), Καλογερής Σ., Κτενάς, Ρεκατσίνας, Πολίτης (90΄ Μπεϊνας).