Ο Θρίαμβος Λούρου κέρδισε 4-0 την Αναγέννηση Άρτας σε φιλικό αγώνα

Ο Θρίαμβος Λούρου επικράτησε με 4-0 της Αναγέννησης Άρτας στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της χρονιάς – Μπόμπορης (2), Κολιός Γ. και Λαμπρούσης οι σκόρερ της ομάδας του Αντώνη Κολιού.

Ο Θρίαμβος Λούρου μπήκε εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο και στο 4΄ σουτ του Λάππα στο κάθετο δοκάρι του Μαλίζογλου.

Στο 12ο λεπτό σουτ του Μπόμπορη απέκρουσε ο Μαλίζογλου η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και ο Γιώργος Κολιός με πλασέ από κοντά έκανε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 19’ με τον Μπόμπορη έκαναν το 2-0.

Δύο λεπτά αργότερα μετά από κόρνερ του Γεωργίου ο Μπόμπορης με κεφαλιά έκανε το 3-0 σε ένα διάστημα που είχε τον απόλυτο έλεγχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και με τις πολλές αλλαγές που έκαναν και οι δύο ομάδες.

Ο Λαμπρούσης στο 53’ με πλασέ έκανε το 4-0 για τον θρίαμβο Λούρου.

Διαιτητής: Παππάς Φ.

Βοηθοί: Παναγιώτου – Παφίλας

Θρίαμβος Λούρου (Αντώνης Κολιός): Μήτσιος, Δάσκαλος, Λαμπρούσης, Πάνου, Λάκκας, Κόλλινς, Κούσης, Λάππας, Μπόμπορης, Γεωργίου, Κολιός Γ.

Αγωνίστηκαν και οι Σάκκος, Ναστούλης, Σούρδης, Κολιός Θ., Κώτσης, Ντάφλος.

Αναγέννηση Άρτας (Δημήτρης Θώδης): Μαλίζογλου, Λαζαρίδης, Τσούμαλης, Τσόγκας, Καλιακάτσος, Ασπροποταμίτης, Χρηστογιάννης, Παππάς, Κώτσης Δ., Μουσιωτίτσας, Παπακίτσος.

Αγωνίστηκαν και οι Βαΐτσης, Μπιθικούκης, Τσώλας, Κώτσης Α., Κανταρέλης.