Ο ΠΑΣ Αχέρων πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Μακεδονικού Φούφα

Ο ΠΑΣ Αχέρων επικράτησε 2-0 του Μακεδονικού Φούφα, σε αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Eθνικής.

Το συγκρότημα Ηλία Μαγκάκη δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες, παίρνοντας τη νίκη με 2-0 επί του Μακεδονικού Φούφα, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Καναλακίου.

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 8ο λεπτό, με σουτ του Κάνεφ.

Η συνέχεια της αναμέτρησης ήταν ρευστή, με τον ΠΑΣ Αχέρων να σπαταλά αρκετές ευκαιρίες, προκειμένου να πετύχει δεύτερο τέρμα.

Στο 11΄ σουτ του Κυριάκη στο κάθετο δοκαρι.

Τελικά την άμυνα του Μακεδονικού Φούφα έσπασε ο Μουζακίτης στο 87ο λεπτό, με πλασέ.

Διαιτητής: Νέος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Μάντζιος – Σπυρογιώτης (Ηπείρου)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Ηλίας Μαγκάκης): Κολιοφούκας, Πάνος (46΄Φράγκος), Βραχνός, Κωνσταντίνου, Ζδράβος, Κόλλινς, Πότσης, Κυριάκης, Καψασκης (60΄λ.τρ. Μουζακίτης), Κάνεφ (73΄ Βασιλειάδης), Μπλέτσας (83΄ Τζίμας).

Μακεδονικός Φούφα (Τέλης Τούνας): Μπίντσης Ι., Σιδηρόπουλος, Χαραλαμπίδης, Πιριτσάους (88΄ Σωτηριάδης), Τζουβάρας (49΄ Μπακάλης), Μπίντσης Ν., Τοπάλης, Φωτιάδης (89΄Αιχμαλωτίδης), Χάϊτας, Σπανδωνίδης (90΄ Τουλουμενίδης), Μαυροματίδης.