Πέρασε από την Ηγουμενίτσα (0-2) ο Πανσερραϊκός

Ο Πανσερραϊκός νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 2-0 και ανέβηκε στους 40 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους επτά πόντους.

Δυνατό ξεκίνημα για τις δύο ομάδες στην αρχή του αγώνα, με τον Πανσερραϊκό να έχει τον πρώτο λόγο. Οι “κόκκινοι” έκαναν το 1-0 με τον Σαίντ στο 38′ λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με 1-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν τον ρυθμό του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και είχαν το πάνω χέρι. Στο 90+4′ λεπτό, ο Κανίς έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Πανσερραϊκός νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 2-0.
Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Ντόντης, Μαρτίνεζ, Ρούσης, Κωνσταντίνου, Πανταζέλος (82′ Ραστόκα), Μίγγος (70′ Οικονομίκος), Κουέβας (82′ Σάνι), Χατζάκος (70′ Τρομπούκης), Μπίκας (70′ Λύγκας), Δρίτσας.

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Θυμιάνης (76′ Παπάζογλου), Στάικος, Κατσαντώνης (90′ Αυλωνίτης), Μούργος (76′ Μασκανάκης), Σαΐντ (90′ Αλί Μπάμπα), Μπαΐροβιτς (61′ Κανίς).

πηγή: liganews.gr